Upravit stránku

Pokud rádi poznáváte a objevujete nové věci, neměla by uniknout vaší pozornosti možnost navštívit naši továrnu, a proniknout tak do tajů výroby dřevěných hraček. Interaktivní exkurze Vás provede výrobou s více jak 100letou tradicí. Na vlastní oči spatříte historické stroje, dobové hračky i současnou výrobu.

Prohlídky muzea a výroby jsou možné pouze s průvodcem. Poutavý výklad vás zasvětí do specifických výrobních technologií na strojích z období 1920 – 1960. Nahlédnete do jednotlivých výrobních středisek od přípravy materiálu přes sušení, soustružení, vrtání, barvenípo samotnou kompletaci výrobků.

Dozvíte se řadu zajímavostí souvisejících s výrobním procesem a dlouholetou historií naší továrny. Kromě vnitřních zážitků si můžete odnést také věcnou vzpomínku v podobě nejrůznějších výrobků, které zakoupíte v naší podnikové prodejně. Po předložení vstupenky z exkurze vám bude navíc poskytnuta sleva na nákup dílků do kreativních dílen, kde si můžete vytvořit hračku dle vlastní fantazie.

Exkurze probíhají ve všední dny, o sobotách a ve vybraném období i v neděli. Státní svátky na otevírací dobu nemají vliv, výjimkou jsou pouze Vánoce. V případě pochybností se prosím informujte na níže uvedených kontaktech. Sobotní a nedělní exkurze jsou vypraveny vždy v celou hodinu od 10:00 do 15:00, případně dle dohody a probíhají mimo nebo pouze za částečného výrobního provozu. Ve všední dny funguje výroba pouze do 14:30, v pátek do 14:00.

Exkurze trvá přibližně 50-60 minut, proto poslední prohlídka může začít nejpozději v 14:00. Vzhledem k délce prohlídky a rušnému prostředí na některých střediscích doporučujeme účast pro děti nad 4 roky. Prohlídka probíhá v prostorech se zvýšenou prašností. Pro školní a předškolní skupiny lze předem domluvit upravenou trasu prohlídky.

Kompletní ceník včetně možností slev naleznete zde.

Slavní sportovci a Válečná výroba

V nové expozici představujeme exponáty vztahující ke slavným sportovcům kteří měli kořeny Jizerských horách. K vidění jsou medaile Rudolfa Burkerta, který se stalroce 1927 mistrem světazávodě sdruženém a v roce 1928 obsadil třetí místo na zimní olympiádě v St. Moritz. Právě originál jeho účastnické medaile je v popředí výstavky. V další části expozice jsou k vidění výrobky naší továrny určené pro vojenský průmysldřevěné modely tanků a lodí, přídavné nádrže pro letadla či komponenty pro rakety V2.

Prohlídka s průvodcem této části muzea trvá cca 20-25 minut, vstupné a provozní dobu naleznete zde. Expozice je vhodná pro děti od sedmi let.

Vzhledem k velkému zájmu návštěvníků doporučujeme návštěvu Muzea výroby hraček i expozice Slavní sportovci a Válečná výroba objednat předem. Pro neobjednané nejsme schopni při plné kapacitě zajistit okamžité zahájení prohlídky.

Rezervace prohlídek:

Tel.: 483 356 325
Mobil: 721 843 020
E-mail: exkurze@detoa.cz